Od lat wspólnie z naszymi klientami odkrywamy piękno starego drewna. Naturalne pęknięcia, unikalne żłobienia i słoje oraz wgłębienia składają się na niepowtarzalność naszych wyrobów. Belki rustykalne są idealnym dodatkiem do wnętrz utrzymanych w folkowym stylu, ale nie tylko. Naturalny surowiec, którego wyrobem się zajmujemy, jest uniwersalny i będzie się znakomicie prezentował w pomieszczeniach utrzymanych w różnym charakterze. Klientom, którzy tak jak my, są miłośnikami drewna, polecamy m.in. nasze belki rustykalne puste i pełne. Podpowiadamy też, do czego można je wykorzystać.

stylizowane Stare drewno – ciepło w Twoim wnętrzu

Belki rustykalne pełne to praktyczny i oryginalny dodatek do pomieszczeń, który daje wiele możliwości aranżacyjnych. Nasi klienci wykorzystują je do umocnienia oraz ozdoby sufitu. Stare drewno w takim wydaniu może także bez przeszkód posłużyć za słupy konstrukcyjne. Oryginalnym pomysłem na ich zastosowanie będzie także zagospodarowanie ich w roli belek kominkowych. Takie rozwiązanie sprawi, że wnętrze stanie się jeszcze przytulniejsze, a kominek zyska wyjątkową oprawę. Stare stylizowane deski wykorzystamy także do stworzenia dekoracyjnej obróbki okna oraz drzwi. Belki ze stylizowanego starego drewna sprawdzą się także na zewnątrz. Mogą stanowić materiał bazowy pod budowę urokliwej altanki w ogrodzie lub pergoli na taras.

Naturalna dekoracja

Jeśli natomiast zależy nam bardziej na dekoracyjnym charakterze starego drewna, wówczas polecamy sięgnąć po nasze belki rustykalne puste. To lżejszy wariant belki, który ma szerokie zastosowanie. Belki w kształcie ceownika również mogą nam posłużyć za element powały lub sposób na ozdobną obudowę podciągów betonowych, słupów przyściennych czy rur. W przeciwieństwie do belek pełnych, wyroby w kształcie ceownika wymagają montażu przy użyciu specjalnych listew – sama instalacja nie zajmuje dużo czasu, a cały proces przebiega szybko i sprawnie.

Belki rustykalne, które powstają w naszej stolarni występują w różnych kolorach. Na życzenie klientów możemy je postarzać w różnym stopniu tak, żeby nasze wyroby pasowały do indywidualnych preferencji klienta i konkretnego wnętrza.

MaestroArte-Polska Manufaktura