Są takie przedmioty, które mają w sobie jakąś nieodgadnioną, przyciągającą ponadczasowość. Z całą pewnością można do nich zaliczyć drewniane meble, które chętnie kupujemy, niezależnie od tego jakie panują trendy w wystrojach wnętrz. Dlaczego tak się dzieje? Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta.

Wyjątkowa magia wyposażenia

Być może sięgamy właśnie po nie ze względu na ich oryginalność i trwałość. Żyjąc w świecie, którego tempo jest bardzo szybkie, poszukujemy czegoś stałego, co wyróżni nasze domy i da poczucie odrębności oraz stabilizacji. Drewniane meble nierzadko są także wyjątkowo sentymentalne. Być może kojarzą się z radosnym dzieciństwem i wizytami w domach dziadków, które były wypełnione dębowymi szafami, stołami i krzesłami.

Niepowtarzalne walory

Przede wszystkim są wyjątkowo wytrzymałe. Odpowiednio zabezpieczone i regularnie czyszczone mogą służyć przez długie lata. Ich całkowicie naturalny materiał podbija serca miłośników przyrody i ekologii. Ponadto są łatwe w pielęgnacji, gdyż nie zbiera się na nich duża ilość kurzu. Można je czyścić za pomocą specjalnych preparatów, które dodatkowo przedłużają ich trwałość i dobry stan.

Niewątpliwą zaletą mebli drewnianych jest ich niepowtarzalność. Każdy kawałek materiału jest unikatowy, nie ma dwóch takich samych! Zawsze, choć odrobinę, różnią się kolorem czy ułożeniem słojów rocznych.

Być może miłość do tego rodzaju wyposażenia wiąże się z jego wyjątkową uniwersalnością. Meble wykonuje się z wielu rodzajów drewna, które różnią się twardością oraz kolorem. Dzięki temu można dobrać takie, które najbardziej pasują do gustu danej osoby. Ci, którzy preferują jasne tonacje pokochają brzozę lub świerk, zaś wielbiciele przyciemnionych, przytulnych pomieszczeń chętnie wybiorą dąb albo mahoń.

Prawdziwa magia tkwi także w ich ponadczasowej elegancji oraz w klimacie, który wprowadzają do pomieszczenia. Atmosfera w pokojach, w których znajdują są drewniane meble, jest niepowtarzalna. Unosi się w nich charakterystyczny zapach i nieprzemijający urok i czar.

MaestroArte-Polska Manufaktura