Wiele osób odczuwa sentyment do przeszłości i chce poczuć niegdysiejszy spokój, ciszę oraz harmonię. Jak to zrobić we współczesnym świecie? Najłatwiej jest otoczyć się naturą, która towarzyszy człowiekowi od zawsze, oraz meblami, przedmiotami i akcesoriami, które wyglądem nawiązują do minionych epok. Dziś opowiemy o tym, jak urządzić nowoczesne wnętrza w stylu rustykalnym. Dlaczego akurat w takim? Z kilku względów. Przede wszystkim jest on ściśle związany z naturą, piękny, a ponadto czerpie inspirację z estetyki przed lat!

Jak urządzić nowoczesne wnętrze w stylu rustykalnym – elementy

W pomieszczeniach, które mają mieć współczesny charakter, a jednocześnie niezwykły, przytulny klimat, polecamy wykorzystać pojedyncze elementy, nawiązujące do poprzednich epok. Dobrym wyborem będą lniane lub bawełniane tekstylia:

  • zasłony,
  • poszewki,
  • obrusy.

Wszystko powinno być utrzymane w kolorystyce ziemi, czyli zieleniach, beżach i szarościach. Można też wykorzystać biel i błękit. Jednak same tekstylia mogą nie zmienić klimatu pomieszczenia wystarczająco. Wtedy warto wykorzystać niezastąpione drewno!

Nowoczesne wnętrze w rustykalnym stylu – drewniane wyposażenie

Urządzając pomieszczenie, w którym współczesność przeplata się z klasyką, warto wykorzystać drewno. Ten surowiec nieodłącznie kojarzy się z pomieszczeniami urządzonymi w stylu rustykalnym. Jest też ponadczasowy, więc świetnie sprawdzi się we współczesnych domach oraz mieszkaniach.

Jak można wykorzystać drewno we wnętrzach rustykalnych?

Pomieszczenia w tym stylu można uzupełnić o drewniane meble, np. stoły i krzesła, a także wyposażenie takie, jak regały, komody oraz szafy. Zasada jest jedna – im więcej drewna, tym lepiej!

Surowiec ten sprawdzi się także pod postacią mniejszych elementów, np. półek w kuchni lub salonie. Będzie wspaniale wyglądać także jako parapet!

Jak urządzić dom w stylu rustykalnym?

Ciekawym zabiegiem, który można wykorzystać w nowoczesnym wnętrzu, by nadać mu wiejski, klasyczny charakter, jest też stworzenie ozdobnych belek pod sufitem. Drewniane belki są symbolem architektury wiejskiej, a przy tym pięknie komponują się z nowoczesnymi elementami wystroju. Nie wymagają też problematycznego montażu, gdyż nie muszą podtrzymywać stropu. Pełnią tylko funkcję dekoracyjną!

MaestroArte