Aranżacja mieszkania to nie lada wyzwanie – przestrzeń, którą chcemy stworzyć, powinna być komfortowa dla każdego z domowników. W pierwszej kolejności musimy zastanowić się nad kolorystyką oraz doborem materiałów. Na blogu MaestroArte dzisiaj postaramy się Państwu przybliżyć jedno z najbardziej ponadczasowych zestawień do wnętrza. Biel i drewno to znakomite połączenie klasyki i nowoczesności, które od dziesięcioleci stanowi źródło niekończących się inspiracji dla dekoratorów oraz miłośników designu. Pokażemy Państwu, jak można interpretować ten trend z wykorzystaniem stylizowanych na stare belek, paneli oraz z meblami, na których uwidocznimy naturalne żłobienia i słoje. Zapowiada się naprawdę pięknie!

Poszukując inspiracji do urządzenia wnętrza warto bazować na sprawdzonych szablonach, modyfikując je do swoich potrzeb i dostosowując do gustu domowników. Jednym z wiodących obecnie trendów jest wykorzystanie piękna naturalnego drewna i połączenie go z uniwersalną bielą. Biel oraz naturalny surowiec stanowią wyjątkowo zgrany duet, który daje nieskończone możliwości aranżacyjne i który z łatwością można wykorzystać w całym domu bądź poszczególnych pomieszczeniach: salonie, sypialni, kuchni, przedpokoju, pokoju dziecięcym czy łazience.

 

Rustykalne deski, bele i panele oraz białe elementy do wnętrz

Jednym z ciekawszych pomysłów na aranżację wnętrza z wykorzystaniem drewna oraz bieli jest styl rustykalny. To propozycja dla miłośników przytulnych przestrzeni nawiązujących w sposób świadomy do natury. W urządzeniu wnętrza rustykalnego pomocne będą m.in. stylizowane na stare bele drewna i panele, które można wykorzystać na wiele różnych sposobów. Mogą one służyć m.in. jako element dekoracyjny na ścianę bądź sufit. Przy użyciu desek, beli czy paneli możemy także pokusić się o stworzenie efektownej drewnianej powały. Rustykalna deska to wdzięczny materiał, który można wykorzystać także do montażu kuchennego blatu. W towarzystwie białych mebli kuchennych w duchu prowansalskiej prostoty zdołacie Państwo przywołać niepowtarzalny sielski klimat.

 

Stare drewno: panele, belki, parapety i drzwi

Coraz więcej właścicieli mieszkań decyduje się także na instalację kominków. To element, który pomaga ogrzać pomieszczenie, a przy okazji pełni ważną funkcję dekoracyjną. Obudowę kominka możemy wykonać z stylizowanych rustykalnych belek, które będą prawdziwą ozdobą salonu. Biały akcent mogą w tym przypadku stanowić meble – szafki, kredens czy stół z krzesłami. Podkreślą i wydobędą walory drewnianych elementów. Zapraszamy do kontaktu z Manufakturą MaestroArte.

Kolejnym pomysłem na wykorzystanie bieli i drewna są okna. Okiennice w odcieniu bieli będą się znakomicie czuć w towarzystwie parapetu z postarzanej deski. Tradycyjny budulec z widocznymi słojami może także posłużyć za materiał, z którego wykonane zostaną drzwi wewnętrzne do pomieszczeń.

 

Mieszkanie w stylu klasycznym: stare deski, beki, panele i biel

Biel i drewno mogą również stanowić propozycję dla miłośników tradycyjnych wnętrz. To połączenie ponadczasowe, które sprawi, że pomieszczenia nabiorą szlachetnego wyrazu. Stylizowane na stare drewniane elementy dekoracyjne od naszej firmy MaestroArte w formie belek lub paneli ściennych świetnie zgrają się z białymi płytkami na podłodze w salonie czy holu. To oczywiście tylko jedna z wariacji na temat bieli i drewna, która mogą brać po uwagę miłośnicy stylu klasycznego. Ciekawy efekt aranżacyjny można też uzyskać poprzez zastosowanie dekorów ze stylizowanych na stare desek na meble. Rzeźbione drewniane elementy sprawią, że stół czy komoda zyskają elegancki rys.

 

Nowoczesne mieszkanie z wykorzystaniem naturalnych materiałów i jasnych kolorów

Klasyczna biel oraz drewno to także domena nowoczesnych wnętrz. Osoby planujące urządzić swoje mieszkanie na wzór skandynawskiego designu bądź w nawiązaniu do modnego minimalizmu mogą z łatwością wykorzystać modne zestawienie do stworzenia wyjątkowej przestrzeni. Deski, panele oraz białe elementy wystroju sprawią, że przestrzeń stanie się przejrzysta, jasna i da wrażenie spokoju. Biel i drewno polubią się także ze szkłem, które również znakomicie będzie współtworzyć nowoczesne wnętrze.

MaestroArte-Polska Manufaktura