Jak w prosty sposób odmienić wygląd pokoju i stworzyć oryginalny, naturalny klimat? Naszą odpowiedzią – nie mogłoby być inaczej – jest drewno. Polecamy Państwu szczególnie ozdobne belki rustykalne. To ciekawy sposób na to, by nadać wnętrzu niepowtarzalny wygląd małym nakładem pracy i przy stosunkowo niewielkich kosztach. Za to efekt będzie zachwycający!

Sekret stylu rustykalnego – natura

Styl ten powstał z potrzeby powrotu do tradycji oraz życia spokojnym rytmem. Swoją estetyką nawiązuje do wnętrz wiejskich, nieskomplikowanych i – w tej prostocie – niezwykle przytulnych. Estetyka ta podkreśla potrzebę ciszy, spokoju i bliskiego kontaktu z naturą. Odnosi się do wyglądu dawnych dworków, wiejskich chat oraz gospodarstw.

We wnętrzach utrzymanych w stylu regionalno-wiejskim, pojawiają się jasne kolory, zazwyczaj ciepłe i naturalne takie, jak:

  • beż,
  • zieleń,
  • brąz,
  • biel
  • oraz błękit.

Zazwyczaj w wystroju unika się intensywnych barw takich, jak czerwony, żółty lub fioletowy. Atmosferę pomagają tworzyć naturalne tkaniny – len oraz bawełna – i piękne, tradycyjne wzory, np. kwiaty, paski, kratka. Uzupełnieniem pomieszczenia inspirowanego estetyką wiejską są naturalne materiały, w tym ceramika, metal, cegły, wiklina i przede wszystkim drewno!

Ozdobne belki – jak je wykorzystać, by odmienić wygląd wnętrza?

Pierwotnie krokwie pełniły funkcję konstrukcyjną. Obecnie nie muszą dźwigać ciężaru stropu. Mogą pełnić jedynie funkcję estetyczną.

Belki ozdobne firmy MaestroArte doskonale pasują do stylu rustykalnego, ze względu na naturalne pochodzenie, oryginalny kolor drewna, przebarwienia lub określony kolor belek przez klienta  i styl wykończenia powierzchni np. kant belki prosty albo ręcznie  ciosany (falowany) , lekko strukturyzowane lub mocno itp . To właśnie te elementy – nieregularna struktura styl wykonania i koloryt – nadają wnętrzu niepowtarzalny i bardzo naturalny, rustykalny klimat.

Ozdobne belki można wykorzystać w dowolnym pomieszczeniu, utrzymanym w stylu rustykalnym, choć najlepiej prezentują się w dużych przestrzeniach takich, jak salon lub jadalnia. Wówczas można je wspaniale wyeksponować bez obaw, że optycznie zmniejszą pomieszczenie lub przytłoczą inne dekoracje.

MaestroArte