Remonty oraz przeprowadzki skłaniają do refleksji na temat tego, jak powinno wyglądać dane pomieszczenie. Pamiętając o funkcjonalności tworzy się przestrzeń estetyczną oraz osobistą. Proces urządzania domu nie zawsze jest łatwy, zwłaszcza w czasach, w których ogromną rolę grają trendy. Mają one to do siebie, że często i szybko się zmieniają. Jak zatem stworzyć aranżację, która przetrwa próbę czasu, będzie wytrzymała podczas codziennego użytku i zadowoli domowników?

Postarzane drewno w kuchni – niepowtarzalny klimat

Odpowiedzią jest wykorzystanie materiału, który od wielu lat wypełnia domy, restauracje lub bary – postarzane drewno. Tworzy ono w kuchni niepowtarzalny klimat, głównie dlatego, że ociepla wnętrze i nadaje mu naturalny, przytulny wygląd. To rozwiązanie ponadczasowe, które nie wychodzi z mody i cieszy oczy przez długie lata.

Postarzane drewno w kuchni – w jakiej postaci?

Niepowtarzalny klimat w pomieszczeniu można stworzyć za pomocą jedynie kilku dodatków. Nie trzeba inwestować w podłogę z desek, meble i dodatki. Co za dużo to niezdrowo. Lepiej więc zdecydować się na kilka mocnych akcentów, które np. będą stanowiły ciekawą przeciwwagę dla minimalistycznych frontów szafek, metalowych uchwytów i sprzętów w kolorze stali. Polecamy wykorzystać blaty sosnowe lub dębowe oraz odpowiednio dobrany do nich stół i krzesła. Dzięki temu wystrój będzie spójny i konsekwentny, a jednocześnie ciekawy.

Doskonałe rozwiązanie do dowolnego stylu wnętrzarskiego

Blaty i stoły, wykonane z dębu lub sosny, polecamy do kuchni, restauracji lub barów utrzymanych w najróżniejszych stylach. Najbardziej będą pasowały do wystroju rustykalnego, skandynawskiego lub klasycznego, bowiem tam podkreślą niepowtarzalny klimat natury oraz elegancji. Postarzane drewno stanowi bowiem istotę tych stylów!

Postarzane drewno to także doskonały wybór do aranżacji bardziej nowoczesnych, minimalistycznych i surowych. Odpowiednio dobrany kolor blatu, krzeseł i stołu stworzy niepowtarzalny, ciepły i domowy klimat np. we wnętrzach industrialnych, art deco lub modernistycznych.

Nie tylko wygląd

Walory estetyczne są jednym z ważniejszych argumentów za postarzonym drewnem w kuchni. Jednakże zalety wyposażenia z tego materiału nie ograniczają się tylko do tworzenia niepowtarzalnego klimatu. Sosnowe lub dębowe blaty cechują się wysoką wytrzymałością. Dzięki odporności na niszczenie są rozwiązaniem bardzo praktycznym. Z pewnością jest to istotna cecha, gdyż przekłada się na aspekt finansowy. Sosnowe lub dębowe blaty są inwestycją na lata!

MaestroArte