Drewno naturalne to jeden z ponadczasowych trendów, który nigdy nie traci na aktualności. Niemal w każdym domu możemy znaleźć przykłady jego wykorzystania. Miłośnicy wnętrz cenią je za uniwersalność oraz różnorodność. Szczególnej uwadze polecimy dzisiaj stare deski, które mogą stanowić oryginalny pomysł na aranżację salonu, korytarza, a także wnętrza restauracji czy zajazdu. Wybierając stylizowane stare deski, przemycisz do swojego domu mnóstwo naturalnego ciepła.

Meble, ściany, kominki

Stare drewno to wyjątkowo wdzięczny materiał, który może stać się oryginalną ozdobą sufitu, obudowy kominkowej, przejść, okien czy luster. deski w rustykalnym stylu posłużą także za bazę do stworzenia pięknego stołu lub stolika kawowego, którego z pewnością nie spotkasz w innym domu. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby stylizowane drewno znalazło swoje miejsce w Twojej kuchni, np. pod postacią naturalnego blatu. Osoby, które znajdują upodobanie we wnętrzach nawiązujących do rustykalnych klimatów, tych prostych i bliskich naturze, być może zechcą wykorzystać stare deski i wyłożyć nimi ściany pomieszczenia. Ten rodzaj drewnianej dekoracji może okazać się wyjątkowo efektowny, co z pewnością nie ujdzie uwadze gości.

Naturalne sęki i żłobienia

Stare deski rustykalne to idealny surowiec nie tylko na meble i klimatyczną boazerię w pomieszczeniu. Stare drewno można także zabrać ze sobą prosto na poddasze- zamontowanie ich w tym miejscu pomoże stworzyć wnętrze nawiązujące klimatem starej leśniczówki pośrodku lasu. Postarzane elementy z naturalnego surowca, na którym widoczne są żłobienia, sęki oraz naturalne wgłębienia i pęknięcia, których użyjemy we wnętrzu, nadadzą przestrzeni charakteru i sprawią, że będziemy mogli cieszyć oko wyjątkową i niepowtarzalną aranżacją.

Naturalny surowiec świetnie wygląda także w stylizowanych wnętrzach zajazdów oraz restauracji, których właścicielom zależy na tym, żeby goście poczuli się swobodnie. Dekoracje z desek sprawią najczęściej spotkamy w miejscach, które nawiązują do polskiej kuchni i klimatu małych dworków.

MaestroArte-Polska Manufaktura