Chcąc stworzyć pomieszczenie lub elementy dekoracyjne z wykorzystaniem drewna „z duszą” pojawia się pytanie, jaki materiał wybrać? Czy ma on być naturalnie stary, czy jedynie emitować upływający czas. Poniżej prezentujemy kilka wskazówek, którymi warto się kierować podczas wyboru tego surowca.

Piękno i wytrzymałość

Przede wszystkim należy mieć na uwadze, że drewno poddawane procesowi stylizacji na stare, jego struktura w zależności od potrzeb klienta, jest bardziej lub mniej wyżłobiona. Belki rustykalne, które tworzy firma MaestroArte-Polska Manufaktura, to doskonały materiał do stworzenia sufitu, stołu, krzeseł, czy też komód . Zachowują one wszystkie swoje właściwości, które pozwalają wykonać solidne konstrukcje służące właścicielowi przez wiele lat. Dodatkowo, stylizowanie drewna na stare przeprowadzany jest tak, by w żaden sposób nie uszkadzać obrabianego materiału. Stosowane są rozwiązania, które służą wyłącznie ręcznie wyżłabianiu słojów, olejowaniu lub impregnowaniu i wzmocnieniu drewna. Dzięki temu, wygląda ono jakby było nadgryzione przez ząb czasu, a mimo to doskonale nadaje się to stworzenia solidnych mebli, sufitu i podłogi. Tego typu materiały rustykalne wykonywane przez firmę MaestroArte mogą tworzyć nie tylko magiczne wnętrza, ale także znajdują zastosowanie na zewnątrz pomieszczeń. Stworzony w ten sposób przydomowy taras lub ogrodowa altana bez wątpienia będą świadczyły o niezwykłym wyczuciu estetyki właściciela i cieszyły oko mimo przemijających pór roku.

Wątpliwa solidność konstrukcji

Natomiast decydując się na faktycznie stare drewno, użytkownik obarcza się ryzykiem, że zakupione belki nie spełnią swojego zadania. Przede wszystkim materiał naturalnie stary jest rzeczywiście zniszczony. Nie ulega wątpliwości, że konstrukcja wzniesiona na jego bazie nie jest całkowicie bezpieczna. Belki mogą być w środku podpróchniałe. W konsekwencji belki sufitowe będą stwarzały większe zagrożenie dla osób przebywających w pomieszczeniu, niż pozwalały właścicielowi cieszyć się swoim wnętrzem.

Zatem odpowiedź dotycząca wyboru między postarzanym a prawdziwie starym drewnem jest oczywista. Decydując się na belki rustykalne poddane ręcznej obróbce w firmie MaestroArte zyskuje się pewność, że budulec ten jest efektowny, w pełni sprawny – i co najważniejsze – bezpieczny.