Przy dobieraniu poszczególnych elementów, które mają znaleźć się w sypialni czy salonie, zwracamy uwagę na wygląd i wymiary mebli oraz na dodatki takie, jak doniczki albo firany, a rzadziej skupiamy się na uchwytach do szafek. A to właśnie takie detale potrafią podkreślić lub zupełnie zmienić charakter pomieszczenia.

Produkty te muszą być odpowiednio dobrane i poręczne. Są niezwykle ważnym elementem pokoju, bowiem łączą funkcjonalność z estetyką. Ich kształt i wielkość mają wpływ na komfortowe korzystanie z mebli, których używa się codziennie, np. szafek kuchennych.

Drewniane uchwyty meblowe

Najlepszym wyborem są podłużne uchwyty wykonane z drewna. Naturalny materiał jest wytrzymały i może służyć przez długie lata. Dla przedłużenia trwałości produktów w firmie MaestroArte pokrywa się ekologicznymi specjalnymi farbami wodnymi które posiadają atesty (bezpieczne dla dzieci) lub olejowoskiem albo lakierem chroniącym przed wysokimi temperaturami i wilgocią. Dobrze wypolerowane rączki są przyjemne w dotyku, co ma ogromne znaczenie, gdy korzysta się z szaf codziennie, po kilka razy.

Jakie są zalety drewnianych uchwytów do mebli?

Oprócz solidnego wykonania, które przekłada się na trwałość produktu, niezaprzeczalną zaletą uchwytów z naturalnych materiałów jest ich ponadczasowy wygląd, który tworzy spójną całość z wyposażeniem w salonie, sypialni czy kuchni.

Duży wybór kolorów, kształtów i rozmiarów przekłada się na dowolność w łączeniu ich z szafami czy komodami. Różne formy, np. okrągłe gałki albo długie i wąskie rączki, pozwalają na dobranie najwygodniejszego dla siebie kształtu produktu.

 

Czy drewniane podłużne uchwyty pasują tylko do mebli systemowych z płyty?

Tego typu dodatki pasują do każdego typu mebli i wystroju różnych typów wyposażenia, co również jest ich zaletą. Nieważne czy dom jest urządzony w stylu klasycznym, czy nowoczesnym. Ciemne kolory podłużnych uchwytów z dębu mogą stanowić piękny kontrast dla jasnej komody. Beżowe rączki bukowe doskonale komponują się z białymi frontami szafek kuchennych, tworząc rustykalny klimat. W minimalistycznych i nowoczesnych wnętrzach, w których dominuje szkło i metal, drewniane uchwyty od MaestroArte mogą być ciekawym akcentem, który wprowadza ciepło do surowej atmosfery.

MaestroArte- Polska Manufaktura