MaestroArte

Montaż belek rustykalnych

  • Planujemy rozmieszczenie belek na suficie, rozstaw belek 70 do 140 cm
  • Montujemy do sufitu na kołkach rozporowych dwie listwy drewniane o grubości np. 3,5×3,5 cm rozmieszczone na szerokość koryta (wewnątrz belki) . Można też zastosować tutaj zamiast listew  krótkie odcinki desek szerokich na wymiar belki wewnątrz.
  • Nakładamy koryto belki na listwy i przykręcamy wkrętami od zewnątrz poprzez belkę do listew z jednej strony i z drugiej
Montaż belek

Jak zamontować belki na suficie?

Szukasz sposobu na to, aby dodać wnętrzu wyjątkowego stylu?  Zaprezentujemy Ci jedną z opcji, dzięki której Twoje mieszkanie zyska zupełnie nowy charakter – sufit z belkami drewnianymi! Bez względu na to, czy planujesz montować belki drewniane na suficie w salonie, sypialni czy kuchni, powinieneś wiedzieć, że istnieje kilka kluczowych kroków, które warto wziąć pod uwagę podczas pracy. Sprawdź razem z nami, jak zamontować drewniane elementy, aby efekt końcowy był trwały i estetyczny!

 

 

1. Planowanie rozmieszczenia belek na suficie

Pierwszym krokiem jest dokładne zaplanowanie rozmieszczenia elementów. Belki drewniane należy rozstawić w taki sposób, aby odstęp między nimi wynosił od 70 do 140 cm, w zależności od preferencji i stylu, jaki chcemy osiągnąć.

 

2. Wybór odpowiednich materiałów

Przed rozpoczęciem montażu należy wybrać odpowiednie materiały. Jeśli podłoże to beton, będziesz potrzebować kołków rozporowych oraz wkrętów. Z kolei w przypadku sufitu z gips-kartonu elementy montuje się na profilach metalowych (mogą być te same profile na których montuje się gips karton) które już wcześniej są przewidziane jako konstrukcja pod gips – kartonem , co również wymaga odpowiednich akcesoriów.

 

3. Montaż listew drewnianych montażowych

Na początek montujemy dwie listwy parami o grubości np. 3,5 x 3,5 cm i długości mogą być np. 70 – 100 cm długie , mogą być  montowane parami w odstępach np. na belkę o długości 400cm montujemy trzy lub cztery pary listew , listwy przykręcamy do sufitu za pomocą kołków rozporowych i wkrętów . Służą one jako konstrukcja dla mocowanych później belek ceowników . Rozmieszczamy je na szerokość koryta belki wewnątrz. Można też zastosować do montażu belek krótkie kawałki desek szerokich na wymiar koryta wewnątrz.

 

4. Montaż belki na listwach

Następnie nakładamy koryto belki i przykręcamy je cienkimi wkrętami o długości 4,5 – 5,5 cm od zewnątrz poprzez belkę  do listew z jednej strony i z drugiej. Upewnij się, czy listwy są dokładnie przymocowane.

Wkrętów praktycznie nie widać ponieważ one trochę wchodzą w belkę drewnianą, ale można je całkowicie  zamaskować poprzez nałożenie w te wgłębienia na same łepki troszeczkę szpachli i zamalować tylko w tym miejscu i nie ma śladu.

 

5. Montaż na suficie z gips-kartonu

W przypadku sufitu z gips-kartonu jest ten sam montaż,  ale konieczne jest zamocowanie elementów  np.na profilach metalowych mogą być te same co do montażu gips kartonu przewidziane już już wcześniej pod gips kartonem  . Warto także dbać o ich równomierne rozmieszczenie i stabilność.

6 . Obudowa jętek – podobna sytuacja tylko tutaj jętki posłużą jako już gotowy element  konstrukcyjny zamiast listew .

7. Obudowa podciągów betonowych –  montujemy na kołkach rozporowych z wkrętami  dodatkowo  pianka niskoprężna zastosować punktowo w belce

8. Obudowa filarów , słupów –  do montażu możemy zastosować w korycie belki punktowo piankę niskoprężną .

 

9. Dokładność i estetyka

Podczas montażu belek należy zwrócić szczególną uwagę na dokładność i estetykę. Istotna jest nie tylko solidność, ale i efekt końcowy .Upewnij się, że wszystkie elementy są równomiernie rozmieszczone i dokładnie wypoziomowane, jeśli sufit jest nie równy to ceownik można u góry na belce kanty pod heblować ręczną elektryczną heblarką. 

Drewniany sufit z belkami może być świetnym pomysłem na dodanie wnętrzu Twojego mieszkania uroku. Pamiętaj jednak, aby podczas prac wykonywać wszystkie kroki z dbałością o detale i bezpieczeństwo. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z naszym zespołem, a uzyskasz fachową radę i wsparcie!

 

Close
Register

A link to set a new password will be sent to your email address.

Twoje dane osobowe będą wykorzystywane do wspierania korzystania z tej witryny, zarządzania dostępem do konta oraz do innych celów opisanych w naszej polityka prywatności.

Lost Password

Zapomniane hasło? Proszę wprowadzić nazwę użytkownika lub adres e-mail. Wyślemy w wiadomości email, odnośnik potrzebny do utworzenia nowego hasła.

Close
Close
Koszyk

Terminy realizacji wysyłki

Belki wszystkie rodzaje 

do 10 szt belek – 2 tygodnie 

od 10 do  20 szt belek – 3 tygodnie

od  20 – 40  szt belek – 3- 4 tygodni

od  40 do 60 szt belek – 4-6 tygodni

od  60 do 100 szt belek – 4-7 tygodni

Meble Komody 1 szt – od 3  tygodnie

Stoły – 1 szt – od 2 do 3 tygodni

Deski sufitowe- ścienne –  2 do 4 tygodni

Dekory ozdobne – od 3 do 6 tygodni 

Panele ścienne od 2 do 4 tygodni

Blaty – od 2 do 3 tygodni

Ramy – od 1 do 2 tygodni

Wieszaki – od 1 do 2 tygodni

Próbki kolorów – do 5 dni