Nie ulega wątpliwości, że już od pewnego czasu wróciła moda na różnego rodzaju belki, meble czy elementy dekoracyjne do domu, wykonane z drewna. W zależności od zamysłu, elementy te mogą nadawać pomieszczeniom wrażenia elegancji bądź miłej, przytulnej atmosfery.

Wrażenie, jakie wywołają drewniane elementy aranżacji pomieszczeń, zależą również od rodzaju wykończenia powierzchni materiału. Najczęściej wykorzystuje się oczywiście różnego rodzaju lakiery, farby, bejce czy specjalistyczne impregnaty. W rezultacie powierzchnia jest błyszcząca, matowa lub w konkretnym odcieniu , ale w przypadku lakierów nie zawsze to dobrze wygląda.
W Manufakturze MaestroArte stosujemy wysokiej jakości olejowoski lub impregnaty które powodują że powierzchnia się nie łuszczy tak jak w przypadku wielu lakierów tylko wygląda naturalnie i jest niezwykle wytrzymała na wszelkiego rodzaju zabrudzenia .

Jednak od pewnego czasu zauważyć można zupełnie nowy trend – stylizowanie drewna na stare. Jest to niezwykle innowacyjne, a zarazem efektywne rozwiązanie, które warto wykorzystać w każdym pomieszczeniu. Dlaczego? Poniżej przedstawiamy najważniejsze zalety.

Przede wszystkim, jak wspomnieliśmy, jest to rozwiązanie bardzo modne. Z pewnością każdy, kto Cię odwiedzi, zwróci uwagę na elegancję aranżacji, szczególnie, jeśli połączysz postarzane drewno z odcieniami szarości czy srebra, lub odwrotnie – ze złotymi dodatkami.

Wspomnieć należy także, że stylizowane drewno nadaje poszczególnym pomieszczeniom wyjątkowego, eleganckiego wyglądu. Dlatego też z pewnością sprawdzi się w tworzeniu aranżacji salonów czy pomieszczeń reprezentacyjnych.

Każdy zgodzi się również, że takie drewno ma niezwykłą fakturę oraz sam wygląd. Najczęściej powierzchnia jest niejednorodna, a do tego posiada różnego rodzaju wybarwienia, wynikające z natury materiału. Dokładnie widać również słoje na poszczególnych belkach czy meblach. Za każdym razem więc belki rustykalne czy meble wyglądają inaczej i mają inną strukturę.

Jeśli planujesz sprawić sobie meble, belki rustykalne czy inne elementy wyposażenia domu, wykonane właśnie z stylizowanego drewna na stare, skontaktuj się z nami! Zawsze słuchamy naszych klientów, wykonując zlecenia zgodnie z indywidualnymi preferencjami danego odbiorcy. Możesz więc być pewny, że otrzymasz wymarzony element, który ubogaci aranżację danego pomieszczenia. Jeśli masz jakiekolwiek pytania do naszej pracy – zachęcamy do kontaktu!