Wiele osób uważa, że do pomieszczeń urządzonych w stylu nowojorskim, industrialnym lub loftowym, pasuje jedynie wyposażenie wykonane ze szkła lub metalu. Nie jest to prawda! Do aranżacji nowoczesnych wnętrz pasują także meble drewniane. Jakie muszą mieć cechy, by odnaleźć się w tego typu pomieszczeniach? Jakie rodzaje wyposażenia wybierać do współczesnych domów? Dowiecie się w dalszej części artykułu!

Nowoczesna aranżacja wnętrz z meblami drewnianymi

Drewno to surowiec o wielu zaletach. Jedną z nich jest ponadczasowość. Już od wielu wieków produkuje się z niego wyposażenie domowe, a jego popularność z biegiem czasu nie słabnie. Każda epoka proponowała meble drewniane w swoim własnym stylu. Także współczesne czasy oferują adekwatne wyposażenie do aranżacji nowoczesnych wnętrz. Adekwatne, czyli jakie?

Meble drewniane do nowoczesnych wnętrz – cechy

Współczesne style lubują się w prostych kształtach, minimalistycznych formach oraz chłodnych barwach. Wobec tego meble drewniane do aranżacji nowoczesnych wnętrz, powinny spełniać te kryteria. Do współczesnych pomieszczeń warto wybierać szafy, stoły oraz krzesła, regały czy szafki:

  • bez zbędnych zdobień,
  • o prostej formie,
  • w kolorze szarym, białym, czarnym, beżowym.

Nie są to oczywiście sztywne reguły, których należy się bezwzględnie trzymać. Można stworzyć wspaniałe, współczesne realizacje także stawiając np. na szafki kuchenne w cieplejszym odcieniu. Warto zestawić je np. z czarnym blatem oraz srebrnym zlewem i srebrnymi dodatkami.

Dla współczesnego efektu, w nowoczesnych aranżacjach wnętrz, warto łączyć meble drewniane z elementami metalowymi i szklanymi. Te materiały są bowiem coraz częściej wykorzystywane we współczesnych domach. Możliwości jest mnóstwo!

Ekologia

Meble drewniane to coś więcej niż uniwersalny wygląd, który pasuje do aranżacji nowoczesnych wnętrz. Tego typu wyposażenie doskonale wpasowuje się w wartości współczesnych użytkowników. Coraz więcej osób ceni sobie bowiem dobro planety. A czy może być coś bardziej ekologicznego niż wyposażenie z naturalnego surowca?

MaestroArte