Myśląc o dębie, buku lub brzozie w postaci wyposażenia domowego najpierw przychodzą na myśl wykonane z nich solidne szafy, piękne łóżka lub stół i krzesła do salonu, sypialni czy gabinetu. Ale ten naturalny materiał może też naleźć zastosowanie w innych pomieszczeniach w domu. Meble drewniane w łazience są nieoczywistym wyborem, lecz jak efektownym! Sprawdzą się szczególnie we wnętrzach urządzonych w stylu rustykalnym i prowansalskim, ale także w czymś nieco bardziej modernistycznym, np. stylu skandynawskim lub nowoczesnym.

Meble drewniane w łazience – dlaczego warto?

Przede wszystkim warto po nie sięgnąć ze względu na niezwykły klimat, który tworzą. Wystarczy jedna szafka naścienna z jasnymi lub ciemnymi drzwiczkami, półka z deski pod lustrem, drewniana szafka pod umywalkę lub inny mebel, aby pomieszczenie od razu nabrało przytulnego charakteru.

Dla wielu osób ta cecha jest bardzo istotna przy urządzaniu wnętrza, bowiem chcą ocieplić przestrzeń, która bywa chłodna i surowa ze względu na niezbędną w niej armaturę, ceramikę sanitarną, kafelki oraz elementy wykończeniowe takie, jak lustro i oświetlenie.

Czy meble z drewna nie zniszczą się w łazience?

Pewne obawy przed wykorzystywaniem tego rodzaju wyposażenia może powodować fakt, że łazienka to dosyć wilgotne pomieszczenie, w którym panują specyficzne warunki. Jest tam mokro, wilgotno, duszno, często wzrasta oraz opada temperatura, a możliwości regularnej wentylacji bywają ograniczone. To powoduje, że nie każdy rodzaj drewna nadaje się na meble do łazienki.

Jednakże odpowiednio dobrany gatunek, w połączeniu z profesjonalną obróbką w firmie MaestroArte  zwieszającą trwałość i wytrzymałość, przetrwa w tym pomieszczeniu wiele lat. Warto postawić na solidny dąb lub gatunki tropikalne, które są przystosowane do wilgotności, wody oraz wysokiej temperatury.

Ekologia

Ci, którym na sercu leży dobro planety, mogą wykorzystać materiał odzyskany ze starego wyposażenia lub desek. Dzięki temu zyska on drugie życie i stworzy jedyny w swoim rodzaju klimat w pomieszczeniu. Taki, który daje jedynie wieloletnia historia.

MaestroArte